Ako si vybrať správny strih?

Pri výbere nového strihu pre svoje vlasy je dôležité mať na pamäti, že dobrý strih môže mať obrovský vplyv na váš vzhľad a sebavedomie. Bez ohľadu na to, či sa chystáte na večeru, pracovný pohovor alebo jednoducho chcete osviežiť svoj vzhľad, správny strih je kľúčovým prvkom. V tomto blogovom príspevku si preto predstavíme niekoľko dôležitých faktorov, na ktoré treba myslieť pri výbere správneho strihu.

 1. Tvar tváre: Tvar vašej tváre je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere strihu. Niektoré strihy pristupujú k niektorým tvarom tváre lepšie než iné. Tu je niekoľko rád, ktoré vám môžu pomôcť:
 • Ak máte oválny tvar tváre, ste jednou z najšťastnejších osôb, pretože takmer všetky strihy vám budú pristupovať. Môžete si dovoliť experimentovať s rôznymi dĺžkami a štýlmi vlasov.
 • Ak máte okrúhly tvar tváre, snažte sa vyhnúť strihom, ktoré zdôrazňujú plnosť tváre. Skúste radšej dlhší strih alebo vrstvenie, ktoré opticky predĺžia tvár.
 • Ak máte hranatý tvar tváre, mäkšie a rozcuchané strihy vám budú lichotiť a dodajú vašej tvári ženskosť.
 • Ak máte srdcovitý tvar tváre so širším čelom a užšou bradou, zvoľte si strih, ktorý odľahčí vaše čelo a pridá objem v oblasti brady.
 1. Štruktúra vlasov: Pri výbere strihu je dôležité zvážiť aj štruktúru vašich vlasov. Niektoré strihy vyžadujú väčšiu hustotu vlasov, iné zase zodpovedajú tenším vlasom. Tu je pár tipov:
 • Ak máte husté vlasy, môžete si dovoliť experimentovať so strihami, ktoré zahŕňajú vrstvenie alebo textúru. Tieto strihy vám pomôžu znížiť objem a uľahčia údržbu.
 • Ak máte tenké vlasy, skúste sa držať jednoduchších strihov, ktoré dodávajú objem a zdôrazňujú vaše vlasy. Krátke strihy sú často výhodné pre tenšie vlasy, pretože pôsobia plnšie.
 1. Životný štýl a údržba: Pri výbere nového strihu je dôležité zvážiť aj váš životný štýl a čas, ktorý ste ochotní investovať do údržby vlasov. Niektoré strihy vyžadujú pravidelné návštevy kaderníka a starostlivosť doma, zatiaľ čo iné sú nízkoúdržbové.
 • Ak máte veľa času na úpravu vlasov a radi sa hráte s rôznymi štýlmi, môžete zvážiť strihy, ktoré umožňujú viac variácií a tvarovanie.
 • Ak preferujete jednoduchosť a nemáte veľa času, skúste sa držať jednoduchších strihov, ktoré vyžadujú menej úpravy a môžu sa ľahko udržiavať.

Záver: Pri výbere správneho strihu je dôležité zohľadniť tvar vašej tváre, štruktúru vlasov a váš životný štýl. Vždy je dobré mať na pamäti, že strih je niečo, čo sa dá meniť, a ak sa nevydarí na prvýkrát, vždy môžete vyskúšať niečo iné. Nebojte sa konzultovať s profesionálnym kaderníkom, ktorý vám môže odporučiť strih, ktorý pristane práve vám a zvýrazní vašu osobnosť. Pamätajte, že správny strih môže byť kľúčom k vašej úžasnej účesovej transformácii.